Baza wiedzy  »  Cyfrowe dokumenty  »  Dowiedz się więcej – cyfrowe dokumenty

Dowiedz się więcej – cyfrowe dokumenty

14 września 2022

cyfrowe dokumenty

Jeśli interesujesz się cyfrową transformacją biznesu i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak cyfrowe dane i standardy GS1 mogą przynieść korzyści Twojej firmie, to warto odwiedzić bibliotekę wiedzy.
Baza wiedzy to świetne miejsce, aby znaleźć informacje na ten temat.
Standardy GS1 są powszechnie stosowane w różnych branżach i pomagają firmom w efektywnym zarządzaniu danymi, identyfikacji produktów, śledzeniu towarów w łańcuchu dostaw oraz udostępnianiu informacji konsumentom. Dzięki zastosowaniu tych standardów, firmy mogą osiągnąć większą precyzję, skuteczność i interoperacyjność w swoich procesach biznesowych.

Odkryj, jak wykorzystanie standardów GS1 może zrewolucjonizować cyfryzację Twojej firmy i otworzyć nowe możliwości dla jej rozwoju. Powodzenia!


Według prostej definicji EDI jest standardowym formatem elektronicznym, który zastępuje dokumenty w formie papierowej, takie jak zamówienia lub faktury. Dzięki temu organizacje mogą zaoszczędzić czas i wyeliminować kosztowne błędy spowodowane ręcznym przetwarzaniem danych. Poniżej przedstawiamy przydatne artykuły i publikacje naszego Partnera Edison o komunikatach używanych w EDI dla FMCG, elektronicznych faktur oraz wsparcia całej gospodarki cyfrowej.”

MATERIAŁY WIDEO

EDI (Electronic Data Interchange), czyli elektroniczna wymiana danych, która następuje pomiędzy systemami informatycznymi, nie pomiędzy ludźmi. Krajowy System e-Faktur (KSeF) jest systemem teleinformatycznym służącym do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Wykorzystywany jest on również do oznaczania faktur numerem identyfikującym przydzielonym przez sam system oraz weryfikowania zgodności faktur z określonym wzorem.
MATERIAŁY DO POBRANIA


ARTYKUŁY TEMATYCZNE

https://www.kodeksperta.pl/e-awizo-w-logistyce/

EDI: korzyści rosną, gdy dane płyną wprost do celu

E-faktura– przełom regulacyjny w Polsce i Unii Europejskiej – opracowanie EDISON ( jesień 2022)

,,Faktury ustrukturyzowane – przewodnik po elektronicznym fakturowaniu” Raport Fundacja Digital Poland i Symfonia ( jesień 2022)

E-faktury ustrukturyzowane: minął czas planowania, nadszedł czas aktywnego działania

eCMR wchodzi do przewozów drogowych tylnymi drzwiami


Testuj wysyłanie faktur elektronicznych do KSeF!

Aby pozwolić polskim firmom sprawdzić, jak będą wyglądały ich procesy wymiany dokumentów po przejściu na e-fakturowanie, Comarch uruchomił 24 maja darmową platformę demo Comarch EDI KSeF dla nowych i potencjalnych klientów.

Firmy zainteresowane tym, jak prace przygotowawcze firmy Comarch przekładają się na gotowość do komunikacji z Krajowym Systemem e-Faktur, mogą  teraz same we własnym zakresie i na własnych dokumentach przetestować integracje z systemem EDI.


Wyzwania w dostosowaniu zaplecza dystrybucyjno-magazynowego do zmieniającego się rynku

Raport firmy Zebra identyfikuje podstawowe wyzwania, które bezpośrednio stoją na drodze rozwoju zaplecza dystrybucyjno-magazynowego w obecnych warunkach rynkowych. Papier wciąż dominuje przy obsłudze zaplecza dystrybucyjno-magazynowego. Jego wykluczenie wskazywane jest przez respondentów jako konieczne, jeśli firma ma się rozwijać i automatyzować procesy. Choć większość przedsiębiorstw stara się wyeliminować papierową dokumentację, magazyny wciąż nie mogą się bez niej obyć.


Keys Aspects of A Successful EDI Migration Project – artykuł firmy COMARCH

Elektroniczna Wymiana Danych (EDI) jest kluczowym procesem biznesowym dla firm, w celu utrzymania operacji na właściwym poziomie i maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw. Jest więc zrozumiałe, że po kilku latach korzystania z określonego rozwiązania, firmy decydują się na przeprowadzenie projektu migracji EDI w celu przejścia na inny system, który dostarcza więcej wartości i zwiększa efektywność operacji. Niniejszy artykuł przedstawia kluczowe aspekty, które należy rozważyć podczas modernizacji rozwiązania EDI.


Podobne artykuły

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotycznące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się