Baza wiedzy  »  Transformacja cyfrowa  »  Raport Digital Strategy: cyfryzacja w Polsce nadal słabsza niż w UE 

Raport Digital Strategy: cyfryzacja w Polsce nadal słabsza niż w UE 

16 października 2023

cyfryzacja

Gospodarka cyfrowa Polski znajduje się poniżej średnich wyników w UE w niemal wszystkich badanych obszarach. Jakie są plany i cele na najbliższe dziesięciolecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym „Raporcie o stanie cyfrowej dekady”. 

Wciąż zbyt mały odsetek firm w Polsce korzysta z zaawansowanych technologii cyfrowych, szczególnie sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Tak wynika z opracowania „2023 Report on the state of the Digital Decade” przygotowanego przez Komisję Europejską. Raport ukazuje kompleksową ocenę postępów i wyzwań w zakresie cyfryzacji w UE. Eksperci przedstawiają wnioski dotyczące wszystkich państw członkowskich, w tym szczegółową analizę sytuacji w Polsce. 

Jak zauważają autorzy raportu, pozytywnym zjawiskiem w Polsce jest zapewnianie coraz większej liczby instrumentów, pomagających w sfinansowaniu cyfryzacji przedsiębiorstw. Polska zrobiła też postępy w cyfryzacji usług publicznych, zwłaszcza w zakresie administracji i zdrowia. Niestety podstawowe pasma widma 5G wciąż nie są dostępne, a operatorzy nadal inwestują w łączność stacjonarną.  

Więcej informacji znajdziesz w pełnej wersji dokumentu.

Podobne artykuły

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotycznące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się