Czy lubicie być okłamywani?
Czy zawsze macie pewność, że to co kupujecie lub jecie (i za co często płacicie więcej) powstało w sposób zrównoważony? 53% zbadanych twierdzeń dotyczących ekologiczności produktów w Unii Europejskiej zostało uznanych za niejasne, wprowadzające w błąd lub niewystarczająco uzasadnione.40% – za zupełnie bezpodstawne. Czy dyrektywa o greenwashingu, która weszła w życie 17 stycznia 2024 roku zapewni lepszą ochronę przed nieuczciwymi praktykami?
Z serii ESG dla liderów jutra dowiesz się czym faktycznie jest ESG i dlaczego stało się ono tak istotne właśnie teraz. Poznasz środowiskowe, społeczne i korporacyjne aspekty wpływu firm na otoczenie i zrozumiesz istotność legislacji. Dowiesz się kogo dotyczy dyrektywa CSRD, kiedy trzeba będzie przygotować pierwsze raporty, na podstawie jakich danych i w końcu – kto będzie weryfikował te dane.
Przygotuj się na fascynujące case studies i przykłady praktycznego wykorzystania wiedzy o zrównoważonym rozwoju. Dowiedz się, jak Twoje decyzje, Twoje wybory, Twoje zaangażowanie w lepsze jutro i świadome wsparcie firmy, w której pracujesz w realizację strategii zrównoważonego rozwoju wpływa na otoczenie oraz przyszłość Twoją i kolejnych pokoleń.
Przekonaj się, że ESG to nie moda. To obowiązek
JAKIE PROBLEMY ROZWIĄŻESZ?
- dowiesz się, czym faktycznie jest ESG
- poznasz sposoby na mierzenie i zmniejszanie śladu węglowego
- zrozumiesz, jaki jest wpływ dyrektywy o greenwashingu
- przekonasz się o czym mówi dyrektywa CSRD i kto jest objęty obowiązkiem raportowania
- odkryjesz dlaczego warto czytać raporty CSRD, by dokonywać świadomych wyborów,
- dowiesz się, jak zamienić ryzyko zmian prawnych na szansę dla firm
- poznasz sposoby na zaangażowanie pracowników w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
- odkryjesz jak, Ty jako konsument możesz pozytywnie wpływać na otoczenie
O autorze
dr Marta Szymborska
Ekspertka ds. ESG. Od 15 lat zajmuje się tematyką zrównoważonego rozwoju, a od 2015 roku regularnie publikuje raporty ESG. Napisała ponad 200 publikacji na temat zrównoważonego rozwoju. Wdrażała pierwszą strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Raben na 11 krajów – odpowiadała za stworzenie, wdrożenie i realizację strategii PR, ESG oraz zaangażowania społecznego. W 2023 roku pomagała w opracowaniu strategii ESG – m.in. dla No Limit, Arra Group, Solar, Alfa Terminal. Współtworzone przez nią raporty zrównoważonego rozwoju były trzykrotnie nagradzane w konkursie na najlepsze raporty zrównoważonego rozwoju organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W 2022 roku obroniła doktorat na temat wpływu strategii ESG na wizerunek marki. Prowadzi zajęcia z ESG na pierwszym MBA ESG na Uczelni Łazarskiego i EMBA na Akademii Kaliskiej. Jest członkiem Grupy ds. Taksonomii w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W 2023 roku przeszkoliła ponad 2000 osób z zakresu ESG.
