Dane o zdarzeniach i RFID


EPCIS – chmurowa baza danych do gromadzenia i przetwarzania danych w otwartych łańcuchach dostaw zgodna ze standardami GS1.

Electronic Product Code Information Services (EPCIS) to globalny Standard GS1 do tworzenia i udostępniania zdarzeń, zarówno w ramach przedsiębiorstw, jak i między nimi, aby umożliwić użytkownikom uzyskanie wspólnego widoku obiektów fizycznych lub cyfrowych w odpowiednim kontekście biznesowym.[1] „Obiekty” w kontekście EPCIS zazwyczaj odnoszą się do obiektów fizycznych, które są obsługiwane w fizycznych krokach ogólnego procesu biznesowego obejmującego jedną lub więcej organizacji.

Przykłady takich obiektów fizycznych obejmują pozycje handlowe (produkty), jednostki logistyczne, aktywa zwrotne, środki trwałe, dokumenty fizyczne itp. „Obiekty” mogą również odnosić się do obiektów cyfrowych, które uczestniczą w porównywalnych krokach procesu biznesowego. Przykłady takich obiektów cyfrowych obejmują cyfrowe przedmioty handlowe (pliki do pobrania muzyki, książki elektroniczne itp.), dokumenty cyfrowe (kupony elektroniczne itp.) itd.

Tagi RFID

To chipy RFID przechowujące i wysyłające dane za pomocą fal radiowych. Tagi RFID występują w różnych postaciach w zależności od zastosowania.


Checkpoint

Jest jedynym dostawcą w branży Retail oferującym kompletne rozwiązanie RFID począwszy od producenta skończywszy na salonie sprzedaży. Największy na świecie projektant i producent etykiet oraz tagów RFID, sprzętu dla centrów dystrybucyjnych i sklepów, oprogramowania i kompetencji w skutecznym wdrażaniu. Checkpoint wykorzystuje do swoich tagów radiowych układ scalony UCODE 8 i UCODE 9 firmy NXP.


Talking Things

Nasz Partner, który jest producentem, projektantem i konwerterem tagów RFID i NFC oraz dostawcą urządzeń i oprogramowania do rozwiązań RFID i NFC, wykorzystuje do swoich tagów radiowych układ scalony UCODE 8 firmy i UCODE 9 firmy NXP, który posiada układ scalony certyfikowany przez EPCglobal (społeczność testująca produkty sprzętowe EPC / RFID) .


Komentarze