Aktualności  »  Top temat: Cyfrowe dane produktowe

Top temat: Cyfrowe dane produktowe

16 maja 2023

Dobrej jakości informacje o produktach są bardzo ważne dla sukcesu i długoterminowego wzrostu firmy.
W przypadku wielu firm dane produktowe są zdezorganizowane i niedokładne. Szczegóły dotyczące produktów są ukryte w e-mailach i dokumentach tekstowych. Duplikaty tego samego pliku danych są rozproszone pomiędzy pracownikami w różnych działach.
Choć wymaga to pewnego wysiłku i inwestycji, zachęcamy do wdrożenia ustandaryzowanego opisu danych produktowych z użyciem standardów GS1, czyli Globalnych Modeli Danych.

Czym są Globalne Modele Danych GS1 ?


GMD stanowią uszeregowany zbiór atrybutów opisujących wyroby. Atrybuty to inaczej pojedyncze cechy takie jak GTIN/EAN, nazwa, wymiary, masa, opis itp.
Dziś w dobie sprzedaży prowadzonej równolegle w wielu kanałach na kilku rynkach jednocześnie istnieje potrzeba stworzenia standardu, czyli wzorca informacji produktowych, z którego mogą korzystać zarówno właściciele marek jak i sieci handlowe. Powszechny dostęp do tych samych jakościowo danych daje gwarancje prawidłowej identyfikacji towaru.
Dzięki Globalnym Modelom Danych GS1 mamy gwarancję, że wszyscy uczestnicy rynku w tym również i konsumenci prawidłowo postrzegają wyrób fizyczny oraz jego opis.

Materiały tematyczne

https://gs1pl.org/standardy/globalny-model-danych-gs1/


Modele danych produktowych. Czym się charakteryzują dane produktowe?

Modele danych produktowych pozwalają niezwykle precyzyjnie uporządkować wiedzę o produkcie. Dzięki temu zarówno dostawcy, jak i kupujący mają dostęp do tych samych informacji na temat produktu. Dla usprawnienia procesu sprzedaży bardzo ważna jest digitalizacja danych produktowych przy uwzględnieniu odpowiednich atrybutów. Jak wyglądają modele danych produktowych i dlaczego tak ważne jest to, by osoby prowadzące lub obsługujące sklep internetowy pamiętały o ich uzupełnianiu?

Zapraszamy do wpisu!


Baza produktowa, baza kodów EAN – eProdukty

eProdukty to katalog produktowy stworzony przez organizację GS1. Baza danych zawiera setki milionów produktów z całego świata.

Baza produktowa GS1 dostarcza informacji o towarach oraz przypisanych do nich numerach GTIN (kodach EAN). Na platformie możesz:

zweryfikować kody EAN, które masz w swoich systemach IT
przeszukać katalog, korzystając z wyszukiwarki
pobrać bazę do pliku
pomyśleliśmy również o połączeniu systemowym – z bazą możesz zintegrować się poprzez API

Zarejestruj się na http://www.eprodukty.gs1.pl i skorzystaj z możliwości, jakie daje daje nasza platforma.

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotyczące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się