Baza wiedzy  »  Transformacja cyfrowa  »  Raport Digital Poland. Społeczeństwo zrównoważonego rozwoju: czy nim jesteśmy?  

Raport Digital Poland. Społeczeństwo zrównoważonego rozwoju: czy nim jesteśmy?  

13 października 2023

Cyfrowa transformacja Role

Czy Polacy są gotowi być nowoczesnym społeczeństwem? Czy technologia może pomóc rozwiązać najważniejsze problemy, przed jakimi stoi nasz kraj? Na te pytania odpowiada raport „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”.

Raport Fundacji Digital Poland rzuca światło na postrzeganie technologii i jej roli w przyszłości polskiego społeczeństwa. Dokument przedstawia kluczowe wnioski dotyczące naszej świadomości i oczekiwań wobec technologii. Mówi też o gotowości do zaakceptowania zmian, które niesie ze sobą cyfryzacja. 

Autorzy raportu opisują, jak Polacy postrzegają wpływ technologii na zrównoważony rozwój i jakie mają oczekiwania wobec firm w zakresie ESG. Interesujące są również ustalenia na temat tego, jak Polacy chcieliby być informowani o działaniach ESG i produktach zrównoważonych. Tym bardziej że działalność społeczna firm ma duże znaczenie dla Polaków. Aż 62% badanych uznaje działania społeczne, pomoc charytatywną oraz humanitarną za najważniejsze z zakresu ESG kryterium wyboru pracodawcy. 

Jak Polacy widzą swoją przyszłość w społeczeństwie 5.0? Jakie mają oczekiwania wobec technologii i firm działających w obszarze ESG? Więcej informacji znajdziesz w pełnej wersji raportu.

Podobne artykuły

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotycznące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się