Bezpieczeństwo informacji staje się kluczowym aspektem życia codziennego, co zostało potwierdzone przez wyniki siódmej edycji badania firmy KPMG “Barometr Cyberbezpieczeństwa”. Szczególny nacisk został położony na ocenę wpływu nowych regulacji na kierunki transformacji cyberbezpieczeństwa oraz zapewnienie zgodności w tej dziedzinie.
Cyberbezpieczeństwo częścią procesu transformacji przedsiębiorstwa
W dynamicznym świecie cyfrowym, nieustannie zmieniającej się rzeczywistości internetowej, zagrożenia stanowią nieodłączny element przestrzeni online. Rosnąca skala cyberataków wymaga podejmowania działań proaktywnych, mających na celu przewidywanie i minimalizowanie potencjalnych szkód. Dostosowanie strategii cyberbezpieczeństwa jako części procesu transformacji organizacji pozwala nie tylko na wzmocnienie obrony, ale także przyczynia się do innowacyjności oraz budowania zaufania klientów.
Gdzie dowiesz się więcej?
Cały raport KPMG dotyczący bezpieczeństwa dostępny jest tu:
W raporcie ESG przedsiębiorstwo przedstawia swoje działania dotyczące kwestii środowiskowych, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego. Czy raportowanie ESG będzie obowiązkiem Twojej firmy i od kiedy? …
Cyfryzacja to wyzwanie, z którym od pewnego czasu mierzy się wiele firm. Dlaczego warto zainwestować w innowacyjne narzędzia i usługi, biorąc pod uwagę wpływ cyfryzacji…
Zachęcamy do zapoznania się z raportem KPMG oraz Microsoft! Mimo że stopień digitalizacji w Polsce stale rośnie, proces ten jest znacznie wolniejszy niż w większości…
Nowa analiza przeprowadzona przez McKinsey Technology Council zwraca uwagę na stosowanie, rozwój i wpływ zaawansowanych technologii na prowadzenie biznesu. Pomimo trudnych ogólnych warunków rynkowych w…
Według ekspertów dziennika Rzeczpospolita największym wyzwaniem będzie dostosowanie się biznesu do nowej dyrektywy dotyczącej raportowania zrównoważonego rozwoju, znanej jako CSRD. Ta dyrektywa zastąpi obecne przepisy.…
Najnowszy raport firmy doradczej EY „Cyfrowa Transformacja 2024″ pokazuje, że polskie przedsiębiorstwa są gotowe na wyzwania cyfryzacji, nawet w trudnych warunkach. Zdecydowane podejście do transformacji…
Dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) nakłada na firmy obowiązek raportowania ESG w oparciu o precyzyjne ujawnienia danych opisane w ESRS (European Sustainability Reporting Standards).…
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości omawia wyniki raportu badań Obserwatorium Kompetencji Przyszłości. Wyjaśnia też, jakie umiejętności będą najbardziej poszukiwane na rynku pracy w najbliższych latach. Jak…
Z ogromną radością ogłaszamy premierę naszego nowego podcastu “Prosto o cyfryzacji”. Jeśli interesujesz się cyfryzacją, chcesz zrozumieć, jak wpływa na nasze życie, a także poznać…
Automatyzacja tworzy zagrożenia dla wielu zawodów oraz wskazywana jest jako przyczyna polaryzacji rynku pracy: o ile osoby posiadające kompetencje cyfrowe odnajdą się na rynku pracy przyszłości,…
Cyfrowy Paszport Produktu (Digital Product Passport) został zaproponowany jako kluczowy mechanizm, dzięki któremu gospodarki UE będą wspierać produkcję i konsumpcję zgodną z duchem zrównoważonego rozwoju.…
Przeobrażenia cyfrowe, zwane Czwartą Rewolucją Przemysłową, postępują nieuchronnie. Jednakże trudno sobie wyobrazić Przemysł 4.0., Gospodarkę 4.0 czy Europę 4.0. bez Firm 4.0. – przedsiębiorstw zorientowanych…
Czat GPT odgrywa coraz większą rolę w różnych branżach. Jakie korzyści i wyzwania przyniesie wdrożenie go w branży TSL? Przedstawiamy najważniejsze wnioski z raportu Polskiego…
Stworzyliśmy to kompendium zrównoważonego rozwoju, aby zebrać i uporządkować najważniejszą wiedzę w jednym miejscu. Dzięki temu przewodnikowi łatwiej zrozumiesz i wdrożysz zasady zrównoważonego rozwoju w…