Zrównoważony rozwój stał się jednym z głównych priorytetów dla firm na całym świecie, ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna zauważać wpływ działań biznesowych na środowisko naturalne. Jedną z branż, która szczególnie odczuwa wpływ zrównoważonego rozwoju, jest logistyka. W logistyce zrównoważony rozwój skupia się głównie na środowisku naturalnym i redukcji negatywnego wpływu na nie. Rozwiązania, po które sięgają firmy logistyczne, to m.in. transport ekologiczny, optymalizacja procesów logistycznych np. dzięki standardom GS1, czy używanie zrównoważonych materiałów opakowaniowych. Jak jeszcze zrównoważony rozwój wpływa na logistykę i dlaczego jest to szczególnie ważne w epoce czarnych łabędzi? O tym z Andrzejem Pawlakiem, Head of Business Development Central & Eastern Europe w DHL, rozmawia Tomasz Sączek.
Wiesz, jakie korzyści niesie ze sobą digitalizacja i dofinansowanie wdrożenia standardów GS1 które pozwoliłoby Twojej firmie intensywnie się rozwinąć? Akademia Cyfryzacji GS1 Polska to platforma,…
Cyfrowa transformacja wymaga nie tylko narzędzi, lecz przede wszystkim zmiany sposobu myślenia i współpracy w zespole. Badanie firmy doradczej Deloitte wyróżniło role/ stanowiska, których potrzebuje…
Mnogość dokumentów papierowych towarzyszących dostawie oraz długi czas ich obróbki na wejściu i wyjściu towaru skłonił organizację GS1 Polska oraz współpracujących z nami Partnerów do…
Prowadzenie dobrze prosperującej firmy bez optymalizacji łańcucha dostaw, jest właściwie niemożliwe. Niezależnie od profilu danej działalności i branży, w jakiej działa Twoja firma, łańcuchy dostaw…
Zobacz, w jaki sposób globalne standardy łańcucha dostaw GS1 zapewniają wydajność, interoperacyjność, odporność i widoczność w całym procesie transportu towarowego.
Praca w logistyce często wiąże się ze stresem i koniecznością elastycznego reagowania na najróżniejsze sytuacje. Pracę w tej branży wybiera coraz więcej kobiet, które wnoszą…
Gospodarka cyfrowa Polski znajduje się poniżej średnich wyników w UE w niemal wszystkich badanych obszarach. Jakie są plany i cele na najbliższe dziesięciolecie? Odpowiedzi na…
Łańcuch dostaw jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Dobra optymalizacja procesów logistycznych zakłada m.in. wykorzystanie nowych technologii i innowacji do usprawnienia procesów logistycznych. Jak…
Ewa Szmidt-Belcarz, dotychczasowa prezeska Empiku, przejmuje pakiet kontrolny. Z menedżerki staje się przedsiębiorczynią, wyrastając przy okazji na największą self-made businesswoman w Polsce. Zapraszamy na wywiad.
Standardy GS1 są nieocenione dla skutecznego zarządzania łańcuchami dostaw. Jeżeli pracujesz w branży logistycznej (sprzedaż, produkcja czy transport), potwierdzenie wiedzy na temat tych standardów i…
Technologia, cyfryzacja, automatyzacja — robiąc codzienne zakupy, nie zdajemy sobie sprawy, ilu nowoczesnych rozwiązań potrzeba, by sklep działał płynnie. Ale każda, nawet drobna zmiana i…
Bezpieczeństwo informacji staje się kluczowym aspektem życia codziennego, co zostało potwierdzone przez wyniki siódmej edycji badania firmy KPMG “Barometr Cyberbezpieczeństwa”. Szczególny nacisk został położony na…
Traceability, a inaczej identyfikowalność – to zdolność śledzenia (odtworzenia historii) przepływu dóbr w łańcuchach i sieciach dostaw, wraz z rejestracją parametrów identyfikujących te dobra oraz…