Cyfrowa transformacja biznesu – dlaczego warto to robić?

Na początku 2022 roku wiele firm wreszcie przystosowało się do pracy w nowej post-covidowej rzeczywistości. Następnie, w lutym, rosyjska inwazja na Ukrainę przyniosła kolejny globalny szok, dalej zakłócając łańcuchy dostaw i podnosząc ceny energii. Dla przedsiębiorstw, wynikający z tego wzrost inflacji i zagrożenie recesją stanowiły dodatkową presję po trudnych dwóch i pół roku.
Wszystko to oznacza, że firmy potrzebują jasnego planu wdrożenia nowych technologii, które pomogą im przetrwać i rozwijać się, niezależnie od tego, z jakimi problemami społecznymi i gospodarczymi będą musiały się zmierzyć w przyszłości.
GS1 POLSKA stworzyła platformę, na której znajdziecie materiały związane z cyfryzacją biznesu w obszarze produkcji, handlu oraz TSL. Uważamy, że światowe standardy GS1 mogą być podstawą cyfryzacji i digitalizacji biznesu!
Oto kilka powodów, które pomogą uświadomić Ci, dlaczego w ogóle powinieneś pomyśleć o cyfrowej transformacji swojej firmy:

  • To współczesna konieczność
    Przede wszystkim powinieneś dbać o cyfrową transformację, ponieważ żyjemy w nowoczesnym i cyfrowym świecie. Przejście z tradycyjnego do nowoczesnego środowiska powoduje, że organizacje muszą dostosować się do trendów transformacji cyfrowej aby pozostać konkurencyjne na rynku. Firmy muszą korzystać z najnowszych technologii i rozwiązań, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom i czasowi.
  • Poprawia satysfakcję klientów
    Innym powodem, dla którego powinieneś dbać o transformację cyfrową, jest to, że stopień zadowolenia klienta definiuje teraz wyniki biznesowe. Tak więc firmy działają cyfrowo i wykorzystują nowe technologie, aby robić więcej w krótszym czasie i zwracać większą uwagę na klientów. Wraz ze wzrostem konkurencji na rynku, ludzie mają tendencję do wybierania firm, które szanują ich potrzeby. Korzystając z technologii, która ułatwia dbanie o użytkowników poprzez przechowywanie ich danych w chmurze, możesz lepiej poznać swoich odbiorców i dowiedzieć się, co jest dla nich najlepsze. Następnie możesz zastosować te dane do swoich produktów lub usług, aby spełnić ich preferencje.
  • Ułatwia współpracę w zespole
    Co więcej, transformacja cyfrowa nie dotyczy tylko Twoich zewnętrznych interakcji; obejmuje również interakcje wewnętrzne, takie jak komunikacja i współpraca między pracownikami. Firmy, dzięki pracy zdalnej, mogą zapewnić, że każde zadanie zostanie wykonane na czas za pomocą narzędzi cyfrowych.

Korzystając z zasobów Akademii Cyfryzacji GS1 Polska, zyskujesz dostęp do inspirujących materiałów, które mówią o najnowszych trendach, doradztwa biznesowego, pozyskiwania funduszy na cyfryzację czy tez korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, niezbędnych w cyfrowej transformacji biznesu.
W tym roku koncentrowaliśmy się na trzech obszarach cyfryzacji:
Cyfrowych magazynach – wykorzystujących nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu magazynem
Cyfrowych dokumentach, które przyspiesza i ułatwia transakcje biznesowe
Cyfrowych zakupach – zakupy online stanowią coraz większy udział w rynku. Tradycyjne sklepy, istniejące wyłącznie fizycznie, to już przeżytek – presja i konkurencja wymaga otwarcia się na nowe kanały sprzedaży.

Dołącz do cyfrowej społeczności i twórz ją razem z nami!