Baza wiedzy  »  Kody 2D  »  Rewolucja w kodach 2D w handlu detalicznym  

Rewolucja w kodach 2D w handlu detalicznym  

25 października 2023 (Last updated: 14 lutego 2024)

kody 2d

Kody 2D to zaawansowana technologia znakowania, która zmienia sposób, w jaki konsumenci będą korzystać z danych produktowych. Jakie mamy rodzaje kodów 2D i gdzie można je zastosować? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym webinarze z udziałem ekspertów z GS1 Polska.


Kody dwuwymiarowe to małe symbole, które mogą przechować i przekazać ogromną ilość zapisanych informacji. Mają wiele zastosowań w różnych branżach. Na opakowaniach detalicznych mogą służyć między innymi do łatwiejszego śledzenia produktów w łańcuchu dostaw, umieszczania pełniejszych informacji żywieniowych lub większej ochrony przed fałszerstwami opakowań.  

Nowe oznaczenia wpływają na zwiększenie efektywności i oszczędności m.in. w obszarze gospodarki magazynowej. Zapewniają lepszy monitoring świeżości towarów, co wpływa na ograniczenie liczby asortymentu po dacie ważności. Ponadto przekazywanie większej ilości informacji o produkcie, np. jego składzie, może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa konsumenta. 

Jeśli jesteś zainteresowany rewolucją w kodach 2D i chcesz poznać więcej szczegółów – obejrzyj webinar.

Podobne artykuły

array(6) { ["post_type"]=> string(11) "baza_wiedzy" ["post__not_in"]=> array(1) { [0]=> int(6245) } ["orderby"]=> string(4) "rand" ["order"]=> string(3) "ASC" ["ignore_sticky_posts"]=> bool(true) ["tax_query"]=> array(1) { [0]=> array(3) { ["taxonomy"]=> string(18) "kategorie_artykulu" ["field"]=> string(7) "term_id" ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(120) } } } }

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotyczące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się