Elektroniczna Wymiana Danych (EDI) jest kluczowym procesem biznesowym dla firm, w celu utrzymania operacji na właściwym poziomie i maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw. Jest więc zrozumiałe, że po kilku latach korzystania z określonego rozwiązania, firmy decydują się na przeprowadzenie projektu migracji EDI w celu przejścia na inny system, który dostarcza więcej wartości i zwiększa efektywność operacji. Niniejszy artykuł przedstawia kluczowe aspekty, które należy rozważyć podczas modernizacji rozwiązania EDI.
Łańcuch dostaw jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Dobra optymalizacja procesów logistycznych zakłada m.in. wykorzystanie nowych technologii i innowacji do usprawnienia procesów logistycznych. Jak…
Utrzymywanie możliwie najwyższej jakości danych produktowych jest niezbędne dla każdej firmy, która ceni sobie rzetelność i wysoki poziom świadczenia usług. Za dbaniem o odpowiedni standard…
Etykieta logistyczna GS1 – niezbędny element w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Dowiedz się, jak ją wykorzystać i co zyskasz w swoim procesie logistycznym. Z tego artykułu…
W Polsce nadal informacje o produktach są przekazywane między dostawcami a sieciami najczęściej w postaci indywidualnych, papierowych lub excelowych kart produktowych. Ten uciążliwy, kosztowny i…
Globalny łańcuch dostaw to sieć połączeń między dostawcami surowców, producentami i dystrybutorami. Obejmuje on wszystkie czynności związane z przepływem towarów i usług od dostawcy do…
Traceability, a inaczej identyfikowalność – to zdolność śledzenia (odtworzenia historii) przepływu dóbr w łańcuchach i sieciach dostaw, wraz z rejestracją parametrów identyfikujących te dobra oraz…
Mnogość dokumentów papierowych towarzyszących dostawie oraz długi czas ich obróbki na wejściu i wyjściu towaru skłonił organizację GS1 Polska oraz współpracujących z nami Partnerów do…