Raport firmy Zebra identyfikuje podstawowe wyzwania, które bezpośrednio stoją na drodze rozwoju zaplecza dystrybucyjno-magazynowego w obecnych warunkach rynkowych. Respondenci biorący udział w badaniu szczególną uwagę zwrócili na 4 główne bariery. Wśród odpowiedzi zdecydowanie przeważała dominacja papieru i konieczność sporządzania papierowej dokumentacji. 18% wskazań uzyskał brak automatyzacji śledzenia produktów. 17% badanych jako barierę wskazało zarządzanie zwrotami.
Żyjemy w czasach IV Rewolucji Przemysłowej, która rozpoczęła się 10 lat temu i obecnie toczy się coraz szybciej. Zapraszamy do inspirującego artykułu z marcowego wydania…
Innowacyjne technologie rewolucjonizują logistykę. Popularne kody dwuwymiarowe (2D), w szczególności GS1 DataMatrix, to kluczowe narzędzie w identyfikacji, śledzeniu i zarządzaniu produktami w łańcuchu dostaw. Doskonale…
Podcast „Zwinne organizacje” to krótkie wskazówki, porady i wnioski z doświadczeń pracy w metodykach zwinnych. Eksperci Deloitte z zespołu doradztwa zwinnego wraz z gośćmi dzielą…
Zarządzanie technologią, bezpieczeństwo i zaufanie w świecie cyfrowym oraz modernizacja platform stanowiących podstawę działania przedsiębiorstwa- dodatkowe wymiary przypominają, że technologia jest odpowiedzią na potrzeby biznesowe…
Etykieta logistyczna GS1 – niezbędny element w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Dowiedz się, jak ją wykorzystać i co zyskasz w swoim procesie logistycznym. Z tego artykułu…
Zastanawiasz się, jak wykorzystać AI w prognozowaniu popytu i zarządzaniu łańcuchem dostaw z użyciem standardów GS1? Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu „Prosto o cyfryzacji“, którego…
Sztuczna inteligencja w logistyce to prawdziwa rewolucja. Dzięki niej firmy mogą nie tylko zapewnić terminowe dostawy, ale także optymalizować koszty i podnosić poziom satysfakcji klientów.…
A gdyby tak mieć bliźniaka z niezliczoną ilością żyć? Gdyby mógł sprawdzić, jak potoczą się nasze losy w zależności od różnych czynników? To wcale nie…
Zapraszamy na kolejny odcinek nasze autorskiej serii “Kreatywnie o Digitalizacji”. Słowem wstępu Technologie RFID (Radio-Frequency Identification) i RTLS (Real-Time Location System) nie tylko poprawiają efektywność…
Z Indeksu Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa wynika, że prawie połowa unijnych przedsiębiorstw nie wykorzystuje potencjału, jaki daje digitalizacja. Tylko 55% małych i średnich firm jest…
Pod koniec 2022 roku Instytut Cyfrowego Obywatelstwa wraz z Fundacją Orange przeprowadził pierwsze badanie higieny cyfrowej wPolsce. Wyniki nie napawają optymizmem.Okazuje się, że zaledwie 14,3%…
Trzeci kwartał Akademii Cyfryzacji GS1 Polska poświęcony był szeroko pojętej tematyce cyfrowego handlu. Handel cyfrowy odnosi się do handlu, który jest możliwy dzięki technologiom elektronicznym.…
W raporcie przedstawiono sześć trendów technologicznych, które będą miały wpływ na rozwój firm w nadchodzących latach. Jakie trendy technologiczne zdominują najbliższych 24-36 miesięcy?
Odporna transformacja cyfrowa: Przeszkody, korzyści, rozwiązania -stworzenie stabilnego ekosystemu przedsiębiorstwa wymaga ogromnej ilości zmian, poprzez stworzenie nowych sposobów myślenia, łączenia się i współpracy – wszystkie…
Z ogromną radością ogłaszamy premierę naszego nowego podcastu “Prosto o cyfryzacji”. Jeśli interesujesz się cyfryzacją, chcesz zrozumieć, jak wpływa na nasze życie, a także poznać…
Komentarze