Baza wiedzy  »  Cyfrowe magazyny  »  System WMS, etykiety logistyczne czy zdjęcia produktowe. Do czego służą narzędzia GS1 w magazynie?

System WMS, etykiety logistyczne czy zdjęcia produktowe. Do czego służą narzędzia GS1 w magazynie?

23 marca 2023

WMS;produkt

Digitalizacja procesów logistycznych znacząco upraszcza i skraca zarządzanie procesami magazynowymi. Standardy GS1 wspierają nowoczesne narzędzia do zarządzania magazynem: system WMS, a także oprogramowania do tworzenia etykiet logistycznych i zdjęć produktowych. 

Digitalizacja procesów logistycznych znacząco upraszcza i skraca czas niezbędny do przeprowadzenia skomplikowanych procesów. GS1 Polska posiada wiele nowoczesnych i skutecznych rozwiązań. Począwszy od etykiet logistycznych, przez system WMS do zarządzania magazynem aż po zdjęcia produktowe. To także narzędzia dla programistów oraz rozwiązania, które pomogą w digitalizacji firmy. Nie przedłużając, zatem przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Etykieta logistyczna — do czego służą etykiety?

Zanim przejdziemy jednak do sedna, należy wytłumaczyć pokrótce, czym w ogóle są etykiety logistyczne? Do czego właściwie służą? To drukowane w specjalnym oprogramowaniu elementy, które pozwalają użytkownikowi śledzić przepływ towarów. Zastosowanie standardu i systemu GS1 pozwoli oznakować opakowania oraz nośniki tak, aby znacząco uprościć rejestrację danych na każdym odcinku łańcuchu dostaw

Narzędzia i oprogramowania GS1 do drukowania etykiet logistycznych oraz kodów kreskowych

W ofercie GS1 Polska dostępne są 4 narzędzia, które odpowiadają na różne potrzeby firm w zależności od prowadzonej przez nie działalności. Każde z nich dotyczy innego obszaru i znajduje rozwiązania różnych problemów. Dzięki nim proces generowania i wydruku etykiet logistycznych będzie sprawny jak nigdy dotąd. 

HIT etykieta paletowa — świetny wybór dla firm, które muszą spełniać wymagania odbiorców związane z ewidencją wysyłek paletowych. To oprogramowanie przeznaczone dla wysyłek oznakowanych w standardzie GS1-128, które zauważalnie usprawni proces druku etykiet logistycznych zgodnie ze standardem GS1.
› ibcsLabel — największy użytek zrobią z niego firmy produkcyjne, które dostarczają towary dla odbiorców wymagających stosowania standardu GS1. Program ten z łatwością zaprojektuje, wydrukuje i na końcu zarchiwizuje etykiety logistyczne.
› LogOne — podobnie jak w przypadku poprzedniego oprogramowania, LogOne przeznaczony jest do projektowania, wydruku i archiwizacji etykiet logistycznych i handlowych. Czym się wyróżnia? Program ten posiada 5 elementów zapewniających zarządzanie etykietami. Składają się na nie: generator kodu kreskowego, uniwersalny edytor etykiet, baza danych jednostek logistycznych, multi wydruk oraz integracja z innymi systemami. To uniwersalne narzędzie, które poradzi sobie w każdej sytuacji.
› EtLog — prosta w obsłudze aplikacja służąca do wydruku etykiety logistycznej. Jego niewątpliwą zaletą jest szybkość projektowania i wydruku. Brak skomplikowania sprawia, że nie trzeba być specjalistą, aby skutecznie używać tego narzędzia.

System WMS — zastosowania do zarządzania magazynem

Optymalizacja procesów zarządzania magazynem jest niezbędna, aby kompletacja zamówień trwała krócej. To prosta droga do zwiększenia wydajności pracy w Twojej firmie, a co za tym idzie, zadowolenia klientów. Z pomocą przychodzi tu system WMS, czyli magazynowy system informatyczny. W tym miejscu prezentujemy całe bogactwo naszej oferty, gdyż udostępniamy aż 7 kompleksowych rozwiązań. Każde z nich ma inne możliwości, ale wszystkie jak jeden mąż sprawią, że optymalizacja procesów magazynowych odbędzie się sprawnie i skutecznie.

ExpertWMS — to kompleksowe rozwiązanie przygotowane z myślą o dużych przedsiębiorstwach. Bez problemu integruje się z dowolnym systemem ERP, MES, e-commerce, TMS czy systemem kurierskim. Jego elastyczność sprawia, że znajdzie zastosowanie w różnych branżach o zróżnicowanych metodach zarządzania magazynem. Dostępny w wersji Standard, jak i Enterprise.
› ExpertWMS 3PL – podobnie jak poprzedni, ten system WMS również integruje się ze wszelkimi systemami ERP, MES i e-commerce. Przeznaczony dla małych i dużych centrów logistycznych. Optymalizuje i zarządza magazynami o różnym stopniu skomplikowania procesów logistycznych. 
› ExpertWMS Smart — rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Główny wyróżnik? To gotowy system WMS, który może zostać wdrożony od zaraz. Integrowany ze wszystkimi niezbędnymi systemami, dostarcza szczegółowych informacji dla osób zarządzających magazynem, logistyką i produkcją. W przypadku rozwoju firmy nie ma żadnych przeszkód, aby przejść na większe rozwiązanie magazynowe.
› ibcsTiger — zaprojektowany z myślą o zarządzaniu ruchem oraz przechowywaniem towarów system WMS. Przeznaczony dla magazynów wyrobów gotowych, surowców i centrów dystrybucyjnych.
› OPTIpromag — świetne rozwiązanie do tworzenia zaawansowanych raportów wydajności pracy. To nowoczesny system WMS, dzięki któremu można planować i kontrolować zdarzenia produkcyjne w trybie on-line.
› TeneumX WMS — zintegrowany z ERP, CRM i BOK inteligentny system WMS, który jest wyposażony w automatyczne reguły zarządzania. Świetny w przypadku zamówień całopaletowych, drobnicowych, jedno lub wielopozycyjnych tak dla klientów B2B, jak i B2C.
› System Dature firmy Smartstock — system wykorzystujący najnowsze zdobycze sztucznej inteligencji (AI) do prognozowania i optymalizacji zapasów. W celu identyfikacji produktów w wyliczonych prognozach popytu i rekomendacjach zatowarowania wykorzystuje identyfikator GTIN. System udostępnia też informacje o przyszłym i aktualnym poziomie zapasów dla poszczególnych produktów.

Zdjęcia produktowe

Nieodzownym elementem digitalizacji firmy są oprogramowania do tworzenia zdjęć produktowych. Oczywiście i w tym przypadku katalog GS1 Polska zawiera wartościowe pozycje.

Przoduje w nim jednak aplikacja PictureIt! To narzędzie, które pozwala na wykonywanie zdjęć produktów oraz ich edycję. Bez różnicy, czy celem jest usunięcie tła zdjęcia lub jego przycinanie, PictureIt! poradzi sobie z tym znakomicie. Co więcej, aplikacja ta umożliwia dodanie obrazu już po opracowywaniu produktu, kiedy z reguły zdjęcia nie są jeszcze dostępne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby najpierw zrobić zdjęcie kodu kreskowego, a dopiero potem frontu produktu.

Pozostała oferta GS1 krok po kroku

Systemy WMS, etykiety logistyczne i zdjęcia produktowe to oczywiście nie wszystko! Nasi partnerzy oferują szereg innych przydatnych narzędzi dla programistów lub systemów do elektronicznej wymiany dokumentów EDI. To gwarancja najwyższej jakości, gdyż wszystkie produkty są certyfikowane i posiadają odznakę „Zgodny z GS1”. Wszystko po to, abyś mógł bez przeszkód dostosować Twoją firmę do panujących obecnie standardów GS1.

Podobne artykuły

Zarejestruj się i dołącz do ponad 500 członków naszej społeczności i otrzymaj:

  • Specjalistyczną wiedzę i sprawdzone informacje dotyczące tematu cyfrowej transformacji
  • Szkolenia e-learningowe poświęcone digitalizacji łańcucha dostaw
  • Dostęp do sprawdzonych rozwiązań certyfikowanych partnerów

Jeśli potrzebujesz pomocy z rejestracją Skontaktuj się z nami
Masz już konto? Zaloguj się