Z Indeksu Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa wynika, że prawie połowa unijnych przedsiębiorstw nie wykorzystuje potencjału, jaki daje digitalizacja. Tylko 55% małych i średnich firm jest na co najmniej podstawowym etapie wprowadzania nowych technologii. Stosowanie chmury obliczeniowej osiągnęło niezły poziom 34%. Ale już big data to tylko 14%, a sztuczna inteligencja – zaledwie 8%. Na szerszym planie, 55% organizacji deklaruje, że używa podstawowych technik cyfrowych. Komisja Europejska ocenia ten współczynnik jako niski, bo cel na 2030 rok został określony na pułapie 90%.
W ogólnym wskaźniku DESI 2022 na tle 27 krajów Polska zajmuje 24 miejsce, należy jednak do czołówki państw najszybciej nadrabiających zaległości.
Innowacyjne technologie rewolucjonizują logistykę. Popularne kody dwuwymiarowe (2D), w szczególności GS1 DataMatrix, to kluczowe narzędzie w identyfikacji, śledzeniu i zarządzaniu produktami w łańcuchu dostaw. Doskonale…
Jeśli trzepot skrzydeł motyla może wywołać burzę piaskową, to co mogą zdziałać skrzydła „czarnych łabędzi”? Jakie kataklizmy i wydarzenia mogą zapoczątkować, które zwykliśmy nazywać siłą…
Z ogromną radością ogłaszamy premierę naszego nowego podcastu “Prosto o cyfryzacji”. Jeśli interesujesz się cyfryzacją, chcesz zrozumieć, jak wpływa na nasze życie, a także poznać…
Trzeci kwartał Akademii Cyfryzacji GS1 Polska poświęcony był szeroko pojętej tematyce cyfrowego handlu. Handel cyfrowy odnosi się do handlu, który jest możliwy dzięki technologiom elektronicznym.…
Odporna transformacja cyfrowa: Przeszkody, korzyści, rozwiązania -stworzenie stabilnego ekosystemu przedsiębiorstwa wymaga ogromnej ilości zmian, poprzez stworzenie nowych sposobów myślenia, łączenia się i współpracy – wszystkie…
Zapraszamy na kolejny odcinek nasze autorskiej serii “Kreatywnie o Digitalizacji”. O czym tym razem? Współczesne procesy logistyczne coraz częściej opierają się na technologiach informatycznych i…
W raporcie przedstawiono sześć trendów technologicznych, które będą miały wpływ na rozwój firm w nadchodzących latach. Jakie trendy technologiczne zdominują najbliższych 24-36 miesięcy?
Zapraszamy do odsłuchania webinaru poświęconemu wykorzystaniu funduszy europejskich, których celem jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw oraz wspieranie działań związanych z cyfryzacją,…
Po okresie pandemii, kiedy wiele sklepów było zmuszonych do ograniczenia działalności, klienci wracają do tradycyjnych sklepów stacjonarnych. Zatęsknili za bezpośrednim kontaktem, możliwością obejrzenia produktu przed…
W wielu zautomatyzowanych procesach, w różnych obszarach życia i gospodarki coraz częściej stosuje się systemy radiowej identyfikacji obiektów RFID (Radio Frequency IDentification). Technologia ta jest…
Żyjemy w czasach IV Rewolucji Przemysłowej, która rozpoczęła się 10 lat temu i obecnie toczy się coraz szybciej. Zapraszamy do inspirującego artykułu z marcowego wydania…
Blockchain to odporny na manipulacje, rozproszony rejestr danych. Służy nie tylko do weryfikacji i przechowywania cyfrowych zapisów transakcji, ale także rewolucjonizuje zarządzanie łańcuchem dostaw. Czym…
A gdyby tak mieć bliźniaka z niezliczoną ilością żyć? Gdyby mógł sprawdzić, jak potoczą się nasze losy w zależności od różnych czynników? To wcale nie…
Zarządzanie technologią, bezpieczeństwo i zaufanie w świecie cyfrowym oraz modernizacja platform stanowiących podstawę działania przedsiębiorstwa- dodatkowe wymiary przypominają, że technologia jest odpowiedzią na potrzeby biznesowe…
Komentarze